Home / Rubrikë (Faqe 4)

Rubrikë

QYTETI IM!

QYTETI IM Po shfletoja broshura e po vozisja në internet si e etur,për të gjetur diçka plot vlera që ofron i ëmbëli mëmëdhe ,por duke kërkuar e shfletuar nëpër Shqipëri papritur e gjeta veten duke ecur nëpër Goricë ….. Hodha një sy përreth dhe të betohem atë krenari dhe madhështi …

Lexo më shumë

Ajo Qe dua… nga Uendi

Jam krenare. Jam krenare që mbaj mbi vete ngjyrat e flamurit shqiptar dhe këtë dua ta dijë e gjithë bota. Dua të ngjyros stadiume kuq e zi, qytete kuq e zi, botën kuq e zi. Dua të brohoras për flamurin si Shakohoxha e të këndoj për të si De Biasi. …

Lexo më shumë

Ajo që dua… Oscars’ edition

Nga Sophia Vergara e Heidi Klum te Sylvester Stallone, të gjithë njerëzit e momentit mblodhi Teatri Dolby, në ceremoninë e 88-të të ndarjes së çmimeve Academy. Fituesit gëzuan, humbësit u inkurajuan, kurse mua nuk më mbeti gjë tjetër veçse të ëndërroj… Do të doja të xixëlloja si Margot Robbie në …

Lexo më shumë

Shën Valentini

Shën Valentini, festa e dashurisë, dita e dedikuar atij që dua… ose më saktë dita që ai duhet të më kushtojë mua! Këtë Shën Valentin dua shumë, dua atë, dua botën! Dua të më plotësohen dëshirat si Jamie-t në shëtitjen e paharrueshme. Dua të shoh yjet si ajo dhe Landoni …

Lexo më shumë

Ajo që dua… Nga Uendi

E dua moshën time, e dua rininë, energjinë, gjallërinë. Dua jetën e gjimnazit si në Gossip Girl. Të kem Louboutin-et e Blake Lively-t dhe cantën Chanel të Leighton Meester-it. Dua të eci në rrugët e New York-ut të Carrie Bradshaw-t. Dua të punoj në Wallstreet-in e Dicaprios, por të fle …

Lexo më shumë