Home / Njoftime dhe Aktivitete / Udhëtimet për vitin e ri

Udhëtimet për vitin e ri

Kalemi Travel & Tours  është pjesë e bizneseve të cilat mbështesin të rinjtë duke i ofruar zbritje cmimi.

maxresdefault-1

Për cdo paketë turistike Kalemi travel ofron 1000- 5000 lekë zbritje për anëtarët e Kartës Rinore Evropiane.

 

Viti i Ri në Kolashin, 4 Ditë €145

reg-ski-centar-kolasin

Viti i Ri në Kolashin: Mbëritja më 31 Dhjetor dhe qëndrimi 3 netë. Darka Speciale e Vitit te Ri.

Hotel Cile* 3 netë – €145.
Në pagesë përfshihen:
1. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi;
2. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha netët e qëndrimit;
3. Transporti Vajtje Ardhje me Autobus
Shënim: Nuk Ofrohet Darkë Speciale për Vitin e Ri.

Për më shumë informacion : http://kalemitravel.com/kolashin3dite/

 

Viti i Ri në Resort Arxhena, 31 Dhjetor, 3 ditë, €107
409446_374138922597186_802706208_n

Hotel Arxhena ndodhet në Brod, Dragash (afër Prizrenit) 

Nisja më 31 Dhjetor dhe qëndrimi 2 dhe 3 netë. Darka Speciale e Vitit të Ri.

– Hotel Arxhena 4* – 2 netë – €107 dhe 3 netë – €137 për person në dhomë dyshe. 
Në pagesë përfshihen:
1. Akomodim në hotel për 2 dhe 3 netë qëndrimi;
2. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha netët e qëndrimit;
3. Darka speciale e Vitit të Ri (Pije pa limit);
4. Muzikë live dhe Argëtim;
5. Sauna dhe Jacuzzi;
6. Parking

Për më shumë informacion : http://kalemitravel.com/viti-i-ri-arxhena/

 

Mavrovë, 2, 7, 14, 21, 28 Janar, 2 ditë, €35

Mavrovo-cover

Datat e tjera të nisjeve:
2,  7, 14, 21, 28 Janar ►4, 11, 14, 28, 25 Shkurt

Akomodimi në Hotel Ambient  4* – 35€/person
Akomodimi në Hotel Exclusive 4* – 35€/person
Akomodimi në Hotel Mirage me pishinë, sauna, Jakuzzi, banjo turke – 45€/person 

 

Në cmim përfshihet:
– Transporti vajtje-ardhje
– Akomodimi në hotel për 1 natë qendrimi
– Mengjesi dhe darka
– Mbrëmje festive
– Pishina, Sauna, Jakuzzi për grupin në Hotel Mirage

Për më shumë informacion : http://kalemitravel.com/ski-ne-mavrove3/

 

Ski në Kolashin ose Brezovicë, 1 & 2 Janar (udhëtim 1 ditor) €20

skii

 

Udhëtim 1 ditor në Kolashinë nisja 1 dhe 2 Janar 20€/Person:
Nisja të dielën ora 5:00 në mëngjes. Vazhdojmë udhëtimin drejt Kolashinës. Mbërritja te pista e skive. Kohë e lirë për ski deri në orën 15:30. Gjatë kthimit, ndalesë në qendrën tregetare Delta City në Podgoricë. Kthimi në Tiranë në mbrëmje.

Përfshihet:
– Transporti vajtje – ardhje, Tiranë- Kolashin – Tiranë

Udhëtim 1 ditor në Brezovicë nisja 1 dhe 2 Janar 20€/Person: 
Nisja në mëngjes në orën 5:00 nga Tirana në drejtim të Kosovës. Ndalesa e parë do të jetë për kafe buzë liqenit të Fierzës, në Kukës. Pas kalimit te procedurave doganore mbërrijme në Prizren dhe më pas në Brezovicë.
Në Brezovicë ndodhen 3 teleferik për tu transferuar në pistat në qafën e Maleve të Sharrit. Rreth orës 15:30 nisemi nga Brezovica në drejtim të Prizrenit. Përpara se të kthehemi në Tiranë do të bëjmë një ndalesë për 1 orë në Prizren për të shijuar një caj të ngrohtë buzë lumit Lumëbardh në carshin e vjetër. Mbërritja në Tiranë në darkë vonë.

Përfshihet:
– Transporti vajtje – ardhje, Tiranë – Brezovicë – Tiranë

Për më shumë nformacion : http://kalemitravel.com/kolashin-udhetim-1-ditor/

 

Kalemi Travel & Tours

Adresa: Pranë sheshit “Willson” ,  kati 2-të, mbi kafe “Mulliri i Vjetër”

Tel: 044319999 / 0695884999
E-mail për Turizëm: [email protected]
E-mail për Biletari: [email protected]

Web: http://kalemitravel.com/