Home / Njoftime dhe Evente (Faqe 4)

Njoftime dhe Evente

Karrierën e bën Ti! Ajo nuk mësohet.

  Aftësitë për të bërë karrierë kultivohen. Nuk mjafton vetëm zotësia në profesion për t’u bërë i suksesshëm. Është mënyra se si ti e lëvron atë c’ka je dhe c’ka jep. Globalizimi në biznes ka sjellë nevojën e të kuptuarit të kulturave të ndryshme por edhe ka bërë të rëndësishme …

Lexo më shumë

Startup Grind Tirana hosts Agron Shehaj

Anëtarët e Kartës Rinore përfritojnë 50% zbritje për biletat e Startup Grind Tirana. (Na kontaktoni përmes postës elektronike në info@kartarinore.al për të marrë kodin e zbritjes.) Agron Shehaj është një prej sipërmarrësve novator më të suksesshëm në Shqipëri dhe më gjerë. Ai është themelues i disa prej kompanive të suksesshme brenda dhe …

Lexo më shumë

Takim i hapur informativ

  ICT Awards tashme eshte bere pjese e jetes profesionale per te gjithe te apasionuarit pas teknologjise. Bashkohuni me ne nese deshironi me shume info rreth ketij eventi, menyrat se si mund te jeni jo vetem spektator por edhe protagonist. Shtëpia botuese ICTS media ka hapur edicionin e 5-të , …

Lexo më shumë

Aplikim online për të gjithë të rinjtë

    Këshilli Rinor i Ambasadës Amerikane në Shqipëri hap zyrtarisht aplikimet online për të gjithë të rinjtë të cilët dëshirojnë të jenë pjesë e strukturave tona si anëtarë/vullnetarë. Afati për plotësimin e formularit të aplikimit është deri më datë 25 mars, ora 23:59. The U.S. Embassy Youth Council Albania …

Lexo më shumë

Netët e Parisit

  Autor: Stavri Pone Gjinia: Roman Viti i botimit: 2017 Nr. faqe: 288 ISBN: 978-99943-0-487-5 Çmimi: 800Lekë Një roman tjetër i ri i këtij autori. Një djalë i ri, emigrant në Francë, që përballon vuajtje të jashtëzakonshme për mbijetesë. Njohja e tij me një adoleshente franceze i shton një përmasë …

Lexo më shumë

Mundësi punësimi: Specialist në Drejtorinë e Financës dhe Shërbimeve Mbështetëse, në Agjencinë Telegrafike Shqiptare

  SHPALLJE PËR LËVIZJE PARALELE PRANIM NË SHËRBIMIN CIVIL NË KATEGORINË EKZEKUTIVE Lloji i diplomës “Shkenca kompjuterike”. Niveli minimal i diplomës “Bachelor”. Në zbatim të Nenit 22 dhe të Nenit 25, të Ligjit 152/2013 “Për Nëpunësin Civil” i ndryshuar, si dhe të Kreut II, IV dhe VII, të Vendimit Nr. …

Lexo më shumë

“TI JE NJË LULEDIELLI”

“TI JE NJË LULEDIELLI” është një fushatë sensibilizuese për grumbullimin e të ardhurave në ndihmë të fëmijëve të prekur nga sëmundjet e gjakut, të cilët janë shtruar dhe trajtohen pranë shërbimit të onkohematologjisë pediatrike pranë QSUT. Gjithçka nisi nën idenë, konceptimin dhe kurimin e Albana Osmani. Dëshira për të ndihmuar …

Lexo më shumë