Home / Njoftime dhe Aktivitete / “39 Hapat”

“39 Hapat”

 

Komedia “39 Hapat” e njohur për suksesin e saj në Broduej, vjen premierë në Shqipëri dhe Ballkan. Në 14 Prill në Teatrin e Metropolit.

Titulli: 39 Hapat
Regjia: Qendrim Rijani
As. Regji: Ina Elezi
Interpretojne: Neritan Licaj, Florian Agalliu, Donald Shehu, Jonida Vokshi
Muzikantë: Mardit Lleshi, Amri Hasanlliu,
Skenografia: Eldo Disha
Kostumografia: Jonida Beqo

Komedia “39 Hapat” vepër e autorit Patric Barlow vjen për herë të parë, premierë në Shqipëri dhe Evropë. Është një nga veprat më të vlerësuara në Brodway dhe në skenën e Teatrit të Metropolit do të vihet nga regjisori Qëndrim Rijani. “39 Hapat” është një komedi ku interpretojnë katër aktorë, të cilët portretizojnë 150 karaktere, shpesh here të cilët i ndryshojnë rolet përpara syrit të spektatorit. Vepra është një histori brilante e heroit të pashëm Richard Hannay, i cili është në garë për të zgjidhur misterin e 39 Hapave, lojë e gjitha bëhet për të pastruar emrin e tij. Në “39 hapat” një burrë (Richard Hannay) ka një jetë të mërzitshme, takohet me një grua me dialekt gjuhësor të theksuar (Annabella Schmidt). Ajo i tregon atij, që është spiune dhe për këtë e ndjekin vrasësit. Ajo pretendon se ka zbuluar një komplot për të vjedhur sekrete të ushtrisë britanike, zbatuar nga një njeri i cili është kreu i një organizate spiunazhi të quajtur “39 Hapat”.

Për bileta kontaktoni në: 0672270668